Новини

В Україні створять реєстр осіб, життя та здоровʼя яких зазнало шкоди через війну

Вчора, 25 квітня, Верховна Рада прийняла у першому читанні проєкт Закону, який дасть можливість створити Державний реєстр осіб, постраждалих внаслідок збройної агресії РФ проти України.

437Переглядів

Законопроєкт № 10256 розробила Мінсоцполітики спільно з міжнародними та українськими експертами.

Про це повідомили в Мінсоцполітики.

“Державний реєстр осіб, постраждалих внаслідок збройної агресії, має стати складовою загальної екосистеми системи реєстрів шкоди і збитків, завданих РФ”, – зазначили в міністерстві.

Створення системи обліку осіб, життя і здоровʼя яких постраждало внаслідок війни дасть можливість:

  • сформувати набори даних, які в майбутньому можуть допомогти довести завдану шкоду при зверненні громадян до Міжнародного компенсаційного механізму за відшкодуванням збитків за рахунок репарацій;
  • надавати Міністерству соціальної політики соціальну підтримку особам, які постраждали, значно раніше – не чекаючи, поки така особа отримає бюрократичні підтвердження і відповідний “статус” (ВПО, особи з інвалідністю і т.д.);
  • забезпечить облік видатків державного та місцевого бюджетів, які спрямовуються сьогодні на надання підтримки українцям, що постраждали від війни. У подальшому Україна планує також використати інформацію про всі види шкоди і видатки в результаті агресії росії для отримання репарацій.

Раніше “Особи” також писали: “На Дніпропетровщині створять Superhumans Center для ветеранів”.

1 коментар

Залишити відповідь