Новини

Верховна Рада дозволила громадам використовувати гуманітарні автобуси та трамваї для пасажирських перевезень

За час повномасштабного вторгненя українські громади отримали від благодійників майже тисячу одиниць громадського транспорту, але досі не могли їх належним чином використовувати.

337Переглядів

Верховна Рада проголосувала за законопроєкт №12177-1, що дозволяє офіційно використовувати громадський транспорт, отриманий у вигляді гуманітарної допомоги.

Про це пише “Економічна правда”, посилаючись на  віцепрем’єр-міністра з відновлення і міністр розвитку громад та територій Олексія Кулебу.

“Сьогодні ми на крок ближче до того, щоб українські міста й села мали доступний, безпечний і надійний транспорт. Не “на папері”, не “на складі”, а на маршрутах, де він потрібен щодня”, – розповів Кулеба.

За його словами, за два роки повномасштабної війни майже 90 громад як гуманітарну допомогу отримали понад 800 одиниць автобусів, десятки трамваї та тролейбусів – загалом більше тисячі одиниць транспорту.

“Але весь цей час був бар’єр: не було законної можливості використовувати цей транспорт для перевезень. І сьогодні ми цей бар’єр прибрали”, – пояснив міністр.

Новий закон дозволяє офіційне використання гуманітарного транспорту комунальними підприємствами, а також захищає від ризиків юридичної невизначеності.

У листопаді 2024 року Кабмін схвалив законопроєкт, згідно з яким використання транспортних засобів, отриманих як гуманітарна допомога для пасажирських перевезень, не вважатиметься отриманням прибутку.

Нагадаємо, раніше “Особи” також писали: Великомихайлівській громаді на Дніпропетровщині передали два нові мікроавтобуси.

Залишити відповідь