Держава розщедриться виплатами на дітей. Сьогодні, 19 серпня, депутати ВРУ проголосували за законопроєкт, яким передбачається збільшення одноразової виплати при народженні дитини.
Про це повідомляє Telegram-канал нардепа Ярослава Железняка, який найпершим оприлюднює рішення народних обранців.
За це анонсоване прем’єром Шмигалем рішення проголосували 290 народних обранців.
За основу системи підтримки сімей у період до та після народження дитини взято:
- Одноразова виплата при народженні першої, другої чи будь-якої наступної дитини зросте до 50 000 гривень. Раніше ця сума становила 41 280 гривень, із яких частина виплачувалась щомісяця. Тепер — однією сумою;
- «єЯсла» — залишиться, але стане гнучкішим. Якщо раніше цей набір можна було отримати лише після народження дитини, то тепер його можна буде замовити вже з 36 тижня вагітності;
- Щомісячна допологова допомога — 7000 гривень. Якщо вагітна жінка не має страхового стажу (не працює офіційно), їй виплачуватимуть щомісяця по 7000 гривень у період вагітності;
- 7000 гривень щомісяця на дитину до 1 року. Якщо мама, тато або бабуся/дідусь залишається вдома доглядати за дитиною до 1 року — держава виплачуватиме допомогу (планується 7000 гривень на місяць);
- «єЯсла» – допомога батькам, які повертаються на роботу. Якщо один з батьків вийшов на роботу після того, як дитині виповнився 1 рік — можна отримувати компенсацію за дитсадок (приблизно до 8000 гривень щомісяця). Або ж держава платитиме за того з батьків, хто після року залишається вдома з дитиною, ЄСВ, щоб не втрачався страховий стаж для пенсії;
- Вводиться одноразова виплата — 5000 гривень кожному першокласнику. «Пакунок школяра» — 5000 гривень на придбання речей до школи. Без прив’язки до доходу родини — для всіх.
Раніше “Особи” також писали: Родинам загиблих внаслідок обстрілів виплатили по 300 тис. грн: як отримати компенсацію.



















