Новини

Закатованих у російському полоні українських героїв вшанували на Дніпропетровщині

Представники обласної та міської влади, оборонного і силового блоків, а ще – надзвичайники, ветерани, духовенство. Вони зібралися біля одного з меморіалів. Спільно вшанували пам'ять закатованих у російському полоні – військових і цивільних. 

353Переглядів

В пам’ять про них, інших оборонців і цивільних, замордованих країною-агресоркою у неволі, область завмерла у хвилині мовчання. Далі пролунав Гімн, бо кожен з них віддано стояв за рідну землю. За загиблими провели молебень.

Про це повідомили у Дніпропетровській ОВА.

«Сьогодні згадуємо тих, чиє життя обірвалося у російських застінках. Військових і цивільних, які до останнього стояли на захисті держави і заплатили за нашу свободу найвищу ціну. Їхня незламність та жертовність назавжди у серці цілого народу. Вічна пам’ять»,  сказав перший заступник начальника ОВА Юрій Яндульський.

Вшановують закатованих у ворожому полоні всією Україною вперше. Визначена для цього дата – 28 липня, не випадкова.

Саме у цей день 2022 року на території тимчасово окупованої Оленівки, що на Донеччині, противник скоїв злочин. Влаштував терористичний акт у колонії, де утримували військовополонених. Тоді поранення отримали майже 150 воїнів, понад 50 – загинули.

На знак вдячності їм та невимовної скорботи, присутні запалили лампадки. Поставили їх до меморіалу. Поклали квіти.

Раніше “Особи” також сповіщали: У День Української Державності у Дніпрі вшанували пам’ять тих, хто боровся за неї до останнього.

Залишити відповідь