Прихильник гри «Синій кит»!? Камон, камон, вас запрошують у Добру Надію.
Ні: то не мис Доброї Надії під Кейптауном (ПАР). То – село Добра Надія під Марганцем Нікопольського району Дніпропетровської області.
Від Доброї Надії до Енергодару – 9 км. Через колишнє Каховське водосховище.

Болото на місці колишнього Каховського водосховища є нефотогенічним (чи то гуркіт прильотів від снірядів, які запускають на український правий берег з окупованого рашистами лівого впливає на майстрів-фотохудожників та аматорів?). Тому фоток буде мало.

Гра дронів з авто
– Ви сказали «біля зупинки». Що, ходить громадський транспорт? – запитую у продавчині магазинчика в Добрій Надії, коли вона закінчила обслуговувати підлітка років 17-ти, із повними ненависті очима, і виправила в зошиті його борг.
– Два рази на день автобус людей до Марганця возить, – відповідає жінка.
І розказує, що в її магазин віднедавно припинили завозити товар. Бо коли останній раз привезли – за автомобілем погнався ворожий квардрокоптер та влучив.

Після повернення в Дніпро, я знайшла публікацію про випадок, про який розповіла продавчиня.
«У Марганецькій громаді ворожий дрон поцілив в авто.
Постраждали двоє людей. 60-річна жінка та 38-річний чоловік. На щастя, їхньому життю нічого не загрожує», – написав 07 лютого у своєму ТГ-каналі керівник ДніпроОВА Сергій Лисак.
– Врятувало людей те, що позаду них стояли коробки з продуктами швидкої заморозки: пельменями і так далі. Щоб не розмерзлися, постачальники продуктів обкутали їх ковдрами товстими. От ті ковдри людей і прикрили від уламків, – пояснює продавчиня.
Коли поліція їхала на допомогу пораненим постачальникам продуктів, інший дрон-камікадзе армії рф поцілив в поліцейський автомобіль:
– Він за ними ганявся, як би грався. То вниз, то уверх злетить, – каже продавчиня, – а коли поліцейські всі патрони вже вистріляли, гратися цікаво не було – кинув вибухівку в поліцейський автомобіль біля зупинки (з того «біля зупинки» і виникло моє питання, чи ходить громадський транспорт – авт.).
Мешканець Доброї Надії 65-річний Олександр Макуха (ім’я змінено) каже, що в селі відбувається навала дронових атак.
– В Добрій Надії води немає і не возять. Розбили безпілотники шість машин, тому й не возять, бояться. Ганяються квадрокоптери за машинами, як граються, а потім бомби скидають, чи гранати, ну, щось таке.
Торік помер 32-річний син пана Олександра. Від чого? «Напевно, на нєрвной почвє». Невістка зібрала внуків і виїхала.
В селі залишилися самі пенсіонери, каже старий. А раніше стільки дітей у школі вчилося!
– Вам не страшно? – питаю пенсіонера Макуху.
– Звичайно страшно. Але ми вже привикли. А зразу нас били «Градами» – ото як влуплять 40 штук по селу! Літом 22-го таке було. Потім пушками почали бити. А зараз – кидають з квадрокоптерів.
– Який розмір того квадрокоптера?
– Хто його знає! Ніхто його не бачив. Жінка моя якось чула, що жужжить щось над хатою. Високо, що не видно. На хатні дахи, гаражі бомби кидає.
«Дві плити ДСП і одну шиферину»
Перший удар «Градами» по Добрій Надії прийшовся на конюшню, вбив корову сусіда пана Олександра, другий – в бусик сусіда попав.
– Він дрібний фермер. Не сказати, що помєщик – руки чорні. Молоко возив.
До 2022-го у Добрій Надіє було пів тищі мешканців. Та три рибних господарства! Економіка села залежала від Каховського водосховища. Зараз на його місці – болото.
– Але не хвилюйтеся! «Амфібії» з російськими солдатами не пройдуть – є, кому зустріти, – підморгує пенсіонер.
У сільської поштарки біля рибгоспу будинок. Разів тридцять в нього влучили, вже й місця не осталося від будинку. І кладовище снарядами перепахане, каже селянин.
– Приїжджають в село благодійні фонди?
– Так.
– Що приводять?
– Квасолю привозять, консерви. Олію, муку, вермішель, крупу. Пелети з «буржуйкою» дали. Мило-шампуні. Матраци, ковдри. Каністру 20-літрову. В Марганці ми целофан получили, щоб кришу накрити, піломатеріали. Це від благодійних фондів. А міськвиконком… Приїхали, подивилися, – ви ж бачили, що в нас вікна побиті? – порахували дірки і дали дві плити ДСП і одну шиферину: «Хвате вам закрити!».
«Дві плити ДСП і одну шиферину» – ці слова я згадала на виїзди з міста Марганець, дивлячись на щільно засаджену деревцями вулицю Єдності, колишню Радянську.
Потім в Prozorro знайшла інформацію. Комунальне підприємство «Інфраструктурного розвитку та благоустрою Марганецької міської територіальної громади» (код 43466444) закупило саджанців багаторічних дерев на:
- у березні-грудні 2022-го – 197,8 тисяч гривень,
- у травні 2023-го – 498,2 тис. гривень,
- у червні 2023-го – на 12,1 тис. гривень.
…Посеред розмови з Макухою, щось бухкає у південному напрямку. Чоловік навіть не повертає голови.
– Щось прилетіло, – кажу.
– Та то далеко!
В селі підозрюють, що один з мешканців є навідником рашистських ударів. «З ним люди не здоровкаються», – киває головою Макуха. Каже, прийшов у відпустку син-військовий односельця, і тому у двір п’ять снарядів прилетіло, у іншого у відпустку прийшов – теж прилетіло.
– До нас як прилетіло, то нас не було вдома. А то б… Те місце, де я завжди сиджу, щоб дивитися одночасно і в телевізор, і на вулицю – відразу два телевізора. Якби я там сидів, коли воно прилетіло, то в голові б все скло було.
Тому місце у погрібі-укритті Макухи приготували. З ковдрами, матрацами на старих дверях, їжею, вином і бутильком самогону.
Так що, екстремали, приїздіть у гості. Це покруче роуп-джампінгу буде! З собою беріть воду, маскувальну сітку та антидронову рушницю. І похрестіться.
Олена Гарагуц
P.S. У п’ятницю, позавчора дрон-камікадзе рашистів атакував в Добрій Надії авто місцевих цивільних. Чоловік і жінка, як повідомив Олександр Макуха – в реанімації.
Фото анонсу – дрон-камікадзе з Нікопольського району (фото: поліція)

































2 коментарі