“Ідеолог” “Великого будівництва” та ексрадник ексгубернатора Дніпропетровщини Резніченка Юрій Голик виїхав через систему “Шлях” з довідкою про інвалідність та знаходиться в Австрії.
Про це повідомляє ZN.UA.
«НАБУ перевіряє через оперативні канали достовірність цієї інформації, оскільки прямого доступу до системи “Шлях” у бюро немає», — уточнило джерело.
Про те, які додаткові докази могли знайти детективи під час обшуку Резніченка і чи цей факт вплинув на рішення Голика втекти з України, поки що інформації немає. Очевидно одне: фігурант топ-розслідування про корупцію у вищих ешелонах влади, що спричинило глобальну кризу в НАБУ, вже не в Україні. І це точно не “плюс” у скарбничку розслідування справи та тих, хто це допустив.
Нагадаємо, що у квітні було проведено обшуки у ексгубернатора Дніпропетровщини Резніченка. А у травні Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національна поліція провели обшуки у помешканні співробітника одного з підрозділів НАБУ через витік інформації у резонансній справі.
Згодом в САП пояснили, що йдеться про справу щодо колишнього голови Дніпропетровської ОВА Резніченка та його партнера, чинного консультанта ОПУ Юрія Голіка – під час «Великого будівництва» зникло півтора мільярда гривень.
Відомо, що телефон Юрія Голика є одним із доказів у справі – радник ОПУ одержував детальну інформацію про перебіг розслідування НАБУ через посередника, бізнесмена й колишнього голову Броварської РДА Георгія Біркадзе.
Наразі директор НАБУ Семен Кривонос усунув свого першого заступника Гізо Углаву від виконання службових обов’язків для «забезпечення об’єктивного розслідування» ймовірного витоку даних, а НАБУ та САП домовились про спільне розслідування справи.
Раніше “Особи” також сповіщали: Річниця справи Резніченка/ Голика/ Тимошенка: розслідування є, підозр немає.



















