Вони зможуть накопичувати енергію та забезпечувати медзаклад електроживленням, що особливо актуально у разі аварійних відключень електроенергії та в умовах постійних обстрілів та атак росії.
Про це йдеться у пресрелізі МОЗ, який отримали “Особи”.
Загальна потужність системи сонячної станції складає 40 кВт.
Встановлення сонячного енергетичного обладнання дасть змогу не лише використовувати сонячну енергію як джерело живлення, а й накопичувати її. Окрім того, це дозволить значно економити видатки на електроенергію та спрямувати ці кошти на інші потреби медзакладів.
Відповідно до внесених змін до Закону України щодо відновлення та зеленої трансформації енергосистеми, медзаклади зможуть реалізовувати механізм активного споживача електроенергії. Зазвичай лікарні виробляють електроенергію для власних потреб. Однак тепер у години, коли електроенергії вироблятиметься більше, ніж споживатиметься, її надлишок може продаватися у мережу. За орієнтовними оцінками це дасть можливість лікарням зекономити близько 5-10 % коштів.
За попередніми розрахунками, Криворізька міська лікарня №16 зможе зекономити 412 тис. грн на оплаті комунальних послуг лікарні за період з червня 2024-2036 рр.
Зараз Криворізька міська лікарня №16 є багатопрофільним лікувальним закладом вторинної допомоги, який надає ургентну та планову допомогу дорослим та дітям міста. Також у лікарні обслуговуються пацієнти з інших прилеглих районів, зокрема Криворізького, Софіївського, Пʼятихатського, Апостолівського, Широківського.
Лікарня включає дитячі стаціонарні відділення, консультативно-дiагностичний центр для дитячого населення. Ліжковий фонд медзакладу нараховує 370 ліжко-місць, з яких 230 — дитячi.
Також у медзакладі розташовані кафедра педіатрії, сімейної медицини та клінічної лабораторної діагностики. На базі педiатричного відділення проходять лікування маленькі пацієнти онкогематологiчного, ендокринологiчного, кардiоревматологiчного профiлiв.
Спiльно з працівниками кафедр щорiчно у лікарні впроваджуються нові методи лікування та обстеження пацієнтів, проходять курс лікування близько 17 тис. пацiєнтiв, а також відбувається щонайменше 5300 оперативних втручань.
Українські медзаклади вже отримали понад 11 тис. генераторів для безперебійного електроживлення. Більше ніж 70 українських закладів охорони здоров’я мають сонячні станції з панелями. Вони встановлені коштом різноманітних програм, благодійних фондів, урядів інших країн тощо. Загалом до кінця року передбачається оснащення 200 закладів охорони здоров’я сонячними станціями.
МОЗ висловлює велику вдячність всім партнерам за допомогу та співробітництво. Тільки спільними зусиллями зробимо Україну сильною та сучасною.
Нагадаємо, раніше “Особи” також писали: В Україні надаватимуть гранти до 2 млн грн на сонячні електростанції та теплові насоси: хто може отримати.
Також “Особи” інформували, що у Дніпрі медикам з Краматорська передали пересувну амбулаторію.



















