Станом на ранок 27 червня ворог обстріляв шахту на Донеччині; через масовані російські атаки застосовуються обмеження електропостачання споживачів.
Про це повідомляє Урядовий портал.
Там зазначають, що графік відключень діятиме всю добу, а у разі зміни ситуації інформацію оновлять.
Основна причина обмежень вже звична – атаки ворога на енергоінфраструктуру та негативні наслідки цих атак.
Міненерго звертається до споживачів з проханням споживати електроенергію розумно та ощадливо. Це дозволить зменшити тривалість відключень та допоможе енергетикам тримати енергосистему стійкішою.
“Нагадуємо, що відключень не передбачено для підприємств критичної інфраструктури, а також підприємств, які імпортують 80 % електроенергії для своїх потреб відповідно до урядової постанови”, – йдеться у повідомленні.
Нічна масована ворожа атака не призвела до пошкоджень енергетичних об’єктів. Однак через бойові дії, що велися протягом доби, є нові знеструмлення у прифронтових Харківській, Донецькій, Херсонській областях. На Донеччині внаслідок ворожого обстрілу території однієї з шахт загорілися споруди. У цей момент шахтарів під землею не було, три працівники охорони промислового майданчика перебували у сховищі.
Також у Донецькій області під час бойових дій вимикалась повітряна лінія оператора системи розподілу. Це призвело до зниження навантаження на генеруючому об’єкті.
Загалом за добу енергетики повернули світло до понад 14,7 тисячі абонентів, які знеструмлювалися через бойові дії та технологічні порушення у низці областей.
На ЗАЕС рівень води у ставку-охолоджувачі незначною мірою знизився і становить 15,10 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.
На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 28 560 МВт*год. Експорту не передбачається.
Раніше “Особи” також повідомляли: У Дніпрі встановили півсотні генераторів з 217, які передала Японія.



















