Новини

Вже 11 випадків сказу серед тварин зафіксували у Дніпропетровській області від початку року

У Дніпропетровській ОВА відбулося чергове засіданні місцевої державної надзвичайної протиепізоотичної комісії. Найактуальніше питання – профілактика поширення сказу серед тварин.

237Переглядів

Водночас на місцях щеплюють свійську худобу, собак і котів. За перший місяць вакцину отримали вже понад 21,6 тис тварин.

Про це повідомляє Дніпропетровська ОВА.

«Комісією збираємося регулярно, аби тримати протиепізоотичну ситуацію під контролем. Це вкрай важливо, особливо, враховуючи збільшення фактів захворюваності на сказ серед тварин. Його фіксуємо від початку повномасштабної війни. І зараз ситуація залишається напруженою. Але спільно з профільними службами вживаємо всіх необхідних заходів, аби врегулювати її», – зазначив перший заступник начальника Дніпропетровської ОВА Юрій Яндульський.

Кількість зафіксованих випадків такої хвороби за останні роки зросла. Якщо у січні 2023-го їх було 5, то цьогоріч – вже 11. Серед причин цього фахівці називають міграцію хижаків з областей, де точаться бойові дії.

«Готуємося до розповсюдження у громадах спеціальної вакцини проти сказу. Нею обробимо понад 14 тис кв км території регіону», – наголосив перший заступник начальника обласного управління Держпродспоживслужби, головний державний ветеринарний інспектор Дніпропетровщини Олег Потоцький.

Раніше “Особи” також сповіщали: На Дніпропетровщині зростає захворюваність на ГРВІ.

Залишити відповідь