Керівник Служби відновлення у Дніпропетровській області Олександр Коломійцев пояснив: під час будівництва магістрального водогону Інгулець-Південне сховище, яке тривало 11 місяців, не врахували наслідки скиду шахтних вод.
Про це повідомляє Суспільне.
“Криворіжжя — це промисловий регіон. Ба більше, у нас на цьому водогоні декілька важливих промислових об’єктів. Коли у нас проходить скид шахтних вод з балки, у нас стало питання перекриття забору води. Тобто на два місяці у нас місто, а також промислові підприємства без постачання води”, — розповів посадовець.
Перерву у подачі води доводилось робити, аби уникнути потрапляння забрудненої води в річку, а звідти — до труб навколишніх громад та підприємств.
“Кожного року є терміни, коли є скид цієї води, і нам потрібно було встигнути. Там є станція забору, і місто Кривий Ріг фактично мало би брати воду там, де вона скидається. І ми розуміємо, що це солі, це хлориди, і багато речовин, які точно не повинні потрапляти у такі водогони”, — зазначив голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України Сергій Сухомлин.
До підриву Каховської ГЕС після скиду річище Інгульця промивалося водою із Дніпра. За словами віцепремʼєр-міністра з відновлення України Олексія Кулеби, після теракту з’явилась потреба в додатковому обладнанні для очищення води.
“Ми завершуємо комплексне розв’язання проблеми, яка сталася після підриву Каховської дамби. Кривий ріг буде з питною водою, попри сезонні роботи, які відбуваються в місті”, — додав він.
Додатковий трубопровід побудували за два місяці. Тепер шахтні води відводять нижче основного водозабору. А тому водопостачання стає безперебійним для 700 тисяч жителів Кривого Рогу, Апостолового та Зеленодольської громади, розповів керівник Служби відновлення в Дніпропетровській області.
Загальна довжина трубопроводу — майже сім кілометрів. А пропускна здатність — близько півтора кубометра води на секунду. Перший скид готові зробити вже до кінця місяця, зазначив Сергій Сухомлин. Наступний проєкт з очищення питної води реалізують для Томаківської громади Нікопольщини вже цього року.
Раніше “Особи” також сповіщали: Будівництво фортифікацій на Дніпропетровщині: голова ОВА показав, як виконуються роботи.






















1 коментар