Основними цілями ворога були релейні шафи, які забезпечують безперебійних рух поїздів, зокрема військових ешелонів Сил оборони.
Про це повідомляє СБУ У Telegram.
Для вчинення диверсій фігуранти використовували легкозаймисті суміші, які власноруч виготовляли за інструкціями фсб.
Так, на Київщині затримано ще одного учасника групи підпалювачів, яку Служба безпеки нейтралізувала у грудні 2024 року.
Тоді після викриття ворожого осередку 21-річний фігурант «заліг на дно», а згодом на замовлення фсб підпалив дві релейні шафи поблизу столиці.
На Дніпропетровщині затримано ще двох зловмисників. Один з них – 20-річний рецидивіст, який раніше відбував покарання за крадіжки, а на початку цього року підпалив дві релейні шафи.
Інший фігурант – 16-річний студент місцевого коледжу, якого затримали «на гарячому», коли він намагався підпалити релейну шафу на залізничному переїзді поблизу Кам’янського.
Одним із його наступних завдань було пустити з рейок вантажний потяг, який перевозив техніку ЗСУ на передову.
Під час обшуків у затриманих вилучено одяг, засоби підпалу та мобільні телефони із доказами злочинів.
Наразі фігурантам повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 113 Кримінального кодексу України (диверсія, вчинена в умовах воєнного стану).
Зловмисники перебувають під вартою. Їм загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.
Комплексні заходи проводили співробітники СБУ у м. Києві та Київській, Дніпропетровській областях спільно з Нацполіцією за процесуального керівництва Київської міської та Дніпропетровської обласної прокуратур, а також Спеціалізованої прокуратури у сфері оборону Східного регіону.
Раніше “Особи” також сповіщали: Теракт у Миколаєві з жертвами: СБУ затримала підлітків з Полтавщини, яких завербували росіяни.





















