Новини

Мітинг під будівлею ДТЕК у Дніпрі та Кам’янському: розслідувачі виявили ознаки російського ІПСО

Розслідувачі громадської волонтерської спільноти "OSINT-Бджоли" виявили ознаки російської інформаційно-психологічної операції у влаштуванні мітингів під будівлями компанії ДТЕК у Дніпрі та Кам'янському.

301Переглядів

За даними розслідувачів, мета операції – дестабілізація суспільно-політичної ситуації на фоні відключень світла та проведення мобілізаційних заходів через агресію РФ.

Про це йдеться на сайті проєкту, повідомляє Суспільне.

“11 липня була створена Telegram-група “Бездіяльність – не вихід”, лозунг якої – “Група небайдужих людей, яким набридло свавілля ДТЕК та ТЦК”. Спільнота спрямована на об’єднання людей, незадоволених діяльністю енергетичної компанії та територіальних центрів комплектування”, — сказано у повідомленні.

Учасники групи активно обговорювали проблеми, пов’язані з обслуговуванням, тарифами та іншими аспектами роботи ДТЕК. В останніх повідомленнях групи її адміністратори почали активно закликати інших учасників виходити на мітинги до офісів ДТЕК у Дніпрі.

Власник вказаної групи, за даними розслідувачів, уродженець Донецька Євгеній Святенко, який живе у тимчасово окупованому місті і досі

Після оприлюднення публікації на сайті проєкту, Євгеній видалив свій аккаунт та почав призначати на роль адміністратора найбільш активних учасників обговорення. Обирав нових адміністраторів чоловік обов’язково з-поміж дніпрян, адже не володів суспільно-політичною ситуацією в регіоні.

“Таким чином, враховуючи тематику цієї групи та факт прив’язки російського номера телефону до акаунта власника групи, а також його донецьке походження та російське громадянство, ми можемо бути впевнені: цей канал організований російськими спецслужбами для дестабілізації суспільно-політичної ситуації в регіоні”, — мовиться у повідомленні.

Суспільне звернулося до Служби безпеки України, аби дізнатися, чи відповідають підозри розслідувачів дійсності та чи перевіряється інформація щодо діяльності названого телеграм-каналу.

Що відомо про мітинги під будівлями ДТЕК на Дніпропетровщині

12 липня у Кам’янському біля будівлі компанії ДТЕК пройшов мітинг за “справедливий” розподіл електроенергії. До акції протесту долучилися близько 200 жителів міста. Люди вимагали зробити графіки відключень більш справедливими.

Що відомо про перевірку графіків вимкнень світла на Дніпропетровщині

Держенергонагляд перевірить застосування операторами системи розподілу (обленерго) графіків погодинних відключень та справедливого розподілу електроенергії в областях. Там зазначають, що Дніпропетровщина в лідерах за кількістю скарг. Тож, ймовірно, поглиблена перевірка розпочнеться саме з цієї області, після чого відбудеться ще у 5 – 6 регіонах.

Раніше “Особи” також сповіщали: “При такій спеці скоро почнуться інфекції, холера”. У Кам’янському проходить мітинг за перегляд графіків відключень.

Залишити відповідь