Через ворожі обстріли багато будинків на Дніпропетровщині зазнали руйнувань. Як відновити житло та забезпечити справедливі компенсації постраждалим?
Про це повідомили у правозахисній групі “СІЧ”.
Громадська приймальня УГСПЛ (Українська Гельсінська спілка з прав людини) у м. Дніпро провела аналітичне дослідження “Дотримання прав власників пошкодженого чи зруйнованого житла в громадах Дніпропетровської області”, в якому детально аналізують державні та місцеві програми, виявляють ключові проблеми та пропонують конкретні рішення для влади.
Правозахисники визначили коло проблем, які має вирішити влада:
- Розширити державні й місцеві програми відновлення житла.
- Залучати міжнародну допомогу через обмеженість бюджетних ресурсів.
- Розробити чіткий порядок фіксації та документування пошкоджень для оперативного реагування.
- Активніше інформувати громадян про їхні права та можливості отримання компенсації.
Разом ми можемо забезпечити реалізацію права на житло для всіх постраждалих!
Ознайомитись з результатами дослідження можна буде згодом, – йдеться у повідомленні правозахисної групи “СІЧ”.
Дослідження стало можливим завдяки Агентству Сполучених Штатів з міжнародного розвитку та щедрій підтримці американського народу через Проєкт «Відновлення та відповідальність через права людини (ПравоЗахист)»
Довідка:
ГО «Правозахисна група «СІЧ» – українська неприбуткова та неполітична організація, зареєстрована 24 липня 2014 року. Діяльність ГО спрямована на захист та дотримання прав постраждалих від російської збройної агресії, а також охоплює найбільш незахищені та вразливі категорії громадян.
Раніше “Особи” повідомляли: Мерія Дніпра оскаржує обов’язковість «зелених ліній», – адвокат.




















